Rejestracja spółki z o.o. – trzy kroki


Proces założenia spółki z o.o. jest bardzo trudny. Jednak forma działalności bardzo atrakcyjna. Z tych oto przyczyn wiele osób wybierających spółki z o.o. decyduje się na ich zakup lub usługę polegającą na ich rejestracji.

Rejestracja spółki z o.o. wiąże się z trzema ważnymi elementami.

  1. Sporządzenie umowy spółki 
  2. Zebranie kapitału początkowego 
  3. Rejestracja w KRS 

Podczas sporządzania umowy spółki z o.o. wspólnicy mają dużą dowolność w formułowaniu jej treści. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, gdy rejestracji dokonuje się w sposób tradycyjny. Natomiast, gdy rejestracja spółki przebiega elektronicznie, wzór umowy pozostaje niezmienny. Kończąc wątek umowy spółki z o.o., trzeba koniecznie przypomnieć o jej postaci. Umowa spółki z o.o. musi mieć formę aktu notarialnego.

Czas na zebranie kapitału początkowego spółki trwa do 7 dni od rejestracji spółki pod warunkiem, że dokonywało się rejestracji online. Podczas rejestracji w sposób tradycyjny, zebranie kapitału początkowego musi nastąpić przed rejestracją w KRS.

Rejestracja spółki z o.o. w KRS to najcięższe zadanie. Wielu przedsiębiorców wolałoby uniknąć tego obowiązku. Na szczęście jest taka możliwość. Rozpoczynający działalność w formie spółki z o.o. mogą zdecydować się na zakup już gotowego przedsiębiorstwa lub skorzystać z usługi rejestracji spółki.

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością możesz zarejestrować również przez Internet w sposób uproszczony. Ta forma jest prostsza i nie wymaga aktu notarialnego. Decydując się na to rozwiązanie możesz założyć swoją działalność bez wychodzenia z domu, a jedyną rzeczą, która będzie Ci do tego potrzebna to dobrze działające WiFi. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rejestrację online. Główną przyczyną jest oszczędność czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz